Vrouw leeft in bunker onder de grond, zonder ook maar enige vorm van daglicht: “Ik ben hier altijd veilig”
Om in een ondergrondse bunker te wonen hoeft er niet per se sprake te zijn van een zombie-invasie, zo bewijst een Amerikaanse vrouw. Deze 44-jarige dame heeft namelijk besloten onder de grond te gaan vertoeven simpelweg omdat ze de prijzen voor een 'normaal' appartement in de Verenigde Staten te hoog vond. Ze heeft nu overdag geen enkele vorm van lichtinval in haar 'woning', maar tegelijkertijd kan ze financieel wel gemakkelijk rondkomen. En laten we eerlijk zijn, wonen onder de grond in Californië klinkt best indrukwekkend, toch? "Ik had zoiets van: 'Wauw, ik woon hier daadwerkelijk'".
Vrouw woont in een bunker in Californië
Niet alleen in Nederland ervaren huizenzoekers bijzonder veel stress bij het vinden van het perfecte onderkomen. Ook in de Verenigde Staten moet je inmiddels zeer diep in de buidel tasten voor een doodnormale woning. Dat gaat veel mensen boven de pet en een 44-jarige vrouw, Caitlin genaamd, besloot daarom in een bunker onder de grond te gaan wonen. Het klinkt absurd, maar klaarblijkelijk is een dergelijke verblijfplaats financieel gezien een stuk aantrekkelijker dan een normaal appartement.
Toch zitten er een hoop nadelen aan wonen onder de grond, want er is bijvoorbeeld geen sprake van een goede lichtinval. Caitlin, die haar opmerkelijke verblijfplaats onder de grond in Californië vond, laat echter weten dat ze er wel degelijk in is geslaagd om er een leefbaar huis van te maken. “Eerst was het helemaal leeg, dus ik vulde het beetje bij beetje aan met meubels. Nu voelt het voor mij gewoon als een appartement”, aldus de 44-jarige Amerikaanse. “Er zijn twee hydraulische deuren die toegang bieden tot de bunker, dus overdag – als ik thuis ben – zet ik ze open om licht binnen te laten”, zo gaat de vrouw verder. Op die manier kan ze zelfs in haar bunker nog genieten van de warme zon in Californië.

Een gebrek aan lichtinval tijdens de winter
In de winter gaat dat natuurlijk een stuk moeilijker, want dan kan de beste vrouw de deuren van haar bunker niet openen vanwege de ondraaglijke kou, dat meldt Lad Bible. “Dat is zeker lastig, maar ik werk eigenlijk nooit thuis”, zo laat ze weten. “Het grootste gedeelte van de dag ben ik weg om te werken en vaak kom ik pas in de nacht thuis.” Tja, dan is een ondergrondse woning natuurlijk ideaal, want aan het gebrek aan lichtinval kun je jezelf simpelweg niet storen als je aan het werk bent.
Het grootste voordeel van wonen in een bunker is – zo laat de Amerikaanse vrouw weten – vooral de huurprijs. “Gemiddeld kost een appartement in Californië met één slaapkamer tussen de $ 1.500 en $ 2.000 per maand”, aldus Caitlin. “Ik huur de bunker en een stukje tuin voor $ 500 per maand en ik heb geen extra kosten voor water, elektra en gas.” Daar moet ze wel een kleine tegenprestatie voor leveren. De vrouw is namelijk wel verantwoordelijk voor het onderhoud van zowel de bunker als de bijbehorende tuin.
Voor Caitlin is dat echter geen enkel probleem, want ze is duidelijk op haar plek in deze ondergrondse woning. “Inmiddels zou ik gemakkelijk een huis kunnen kopen, maar wegens mijn baan is het onmogelijk om mezelf voorgoed aan één plek te binden.” Tja, dan biedt een spotgoedkope bunker natuurlijk wel uitkomst.
Bekijk hieronder een TikTok-video van Caitlin:
@undergroundgirl1 Living in an underground bunker for a year- Day 1 #bombshelter #preppertok #underground #trysomethungnew ♬ original sound – Underground Girl
“Het huis me beschermt tegen een zombie-invasie”
Overigens ziet de 44-jarige vrouw er in haar ondergrondse bunker een stuk veiliger bij dan menigeen in een appartement. De zilveren voering van de woning moet de bewoonster namelijk tegen al het denkbare gevaar beschermen. Nu is Californië niet per se de plek waar ieder moment een bom kan vallen, maar stel dat er rellen of woninginbraken plaatsvinden, hoeft Caitlin zich beslist geen zorgen te maken. “Ik maak altijd de grap dat het huis me beschermt tegen een zombie-invasie. Niemand kan zomaar binnenkomen.”
Overigens kan jijzelf evenzo vertoeven in een bunker, bovengronds welteverstaan. Deze bungalow in Almere lijkt namelijk erg op een bunker en wordt te koop aangeboden via Funda.