Direct naar content
De oude machinefabriek op Funda.
Afbeelding: Funda

De #1 kluswoning? Oude machinefabriek (454 m²) te koop voor slechts € 245.000 op Funda

Voor de handige klussers onder ons is er recentelijk een absolute buitenkans op de Nederlandse vastgoedmarkt verschenen. Deze oude machinefabriek, gevestigd in Hengelo, wordt namelijk voor een spotprijsje aan de man gebracht via Funda. Oké, het is op dit moment nog niet bewoonbaar, maar van de fabriek mag wel een heuse droomwoning worden gemaakt. Als je een enthousiaste doe-het-zelver bent, is het aanschaffen van dit karakteristieke pand dus helemaal geen gek idee. Wij laten je de binnenzijde en de eindeloze mogelijkheden zien.

“Kies je eigen indeling, maatvoering en materialen”

Slechts zelden verschijnt er zo iets bijzonders op Funda als deze oude machinefabriek in Hengelo. Het pand, gebouwd in 1955, wordt nu namelijk te koop aangeboden als ‘kluswoning’. Tenminste, het gebouw heeft momenteel bijzonder weinig weg van een huis, maar dat valt er natuurlijk wel van te maken. Tja, als je daarin slaagt, heb je een zeer uniek onderkomen in handen. Het pand ziet er immers erg stoer en industrieel uit. De voorkant heeft een historische waarde en hoort bij het beschermde straatbeeld van de wijk.

De muren zijn van stevig metselwerk en het dak is plat, zoals veel gebouwen uit de jaren 50. “De voormalige bedrijfsbestemming is inmiddels aangepast naar een woonbestemming zodat de nieuwe eigenaar er een bijzondere woning van kan maken”, zo meldt de makelaar van de oude machinefabriek via Funda. “Je eigen indeling, maatvoering en materialen: het is helemaal aan jou!.” Nou, dat zal menig klusser vermoedelijk wel aanspreken.

De oude machinefabriek op Funda.
Funda

Lees ook: Héél bijzondere B&B met ‘voertuigenmuseum’ (t.w.v. € 999.999) nu te koop op Funda

Deze machinefabriek op Funda biedt talloze mogelijkheden

De binnenzijde van de oude machinefabriek biedt in ieder geval genoeg mogelijkheden, zo blijkt uit de foto’s op Funda. Het pand beschikt over een woonoppervlak van maar liefst 454 vierkante meter en kan volledig naar wens worden ingedeeld. Denk aan een grote woonkamer, een ruime keuken, meerdere slaapkamers of zelfs een werkruimte. Het pand heeft nu energielabel G, dus ook isolatie en verduurzaming zijn punten van aandacht, maar verder kun je er alles van maken wat je wil.

Uiteraard dienen ‘grote verbouwingen’ wel goed te worden gekeurd, maar in principe kan je het pand volledig naar wens aanpassen. Een sfeervolle loftwoning of misschien toch een gezinswoning met bijbehorende B&B, die opties zijn eindeloos! Er moet overigens wel veel aan deze oude machinefabriek op Funda gebeuren voordat je er daadwerkelijk in kunt vertoeven. Op dit moment is de binnenzijde van het gebouw namelijk nog een zooitje en heeft het erg weinig weg van een plek waar je op stijlvolle wijze kan wonen.

De entree van de machinefabriek die op Funda staat.
Funda

Wat moet dit riante pand eigenlijk kosten?

Goed, los van de mogelijkheden is het vooral de prijs die deze oude machinefabriek een heuse blikvanger maakt op Funda. De huidige eigenaar heeft namelijk een acceptabele € 245.000 op het prijskaartje laten noteren. Dat is niet de absolute hoofdprijs, maar je moet natuurlijk wel rekening houden met flinke kosten die een ingrijpende verbouwing met zich meebrengt.

▼ scroll verder ▼

Uiteraard vallen deze kosten her en der te beperken, zeker als je van plan bent om het meeste werk zelf te verrichten. Dan hou je enkel de uitgaven voor materialen over, maar ook die zullen onderaan de streep allesbehalve meevallen. Zie hieronder een aantal extra foto’s van de oude machinefabriek op Funda en overweeg een verhuizing naar Hengelo:

De begane grond.
Funda
De begane grond.
Funda
De begane grond.
Funda

Nog een bijzonder Funda-huis zien? Lees ook: Te koop op Funda: oude badkuipenfabriek is omgetoverd tot stijlvolle loftwoning met dakterras

Artikel delen
Laukie Klijn

Laukie Klijn

Laukie Klijn studeerde journalistiek en behaalde zijn diploma aan de Schrijversacademie in Utrecht. Hij schrijft het liefst met passie over alles wat met luxe te maken heeft. Mooie auto’s, enorme villa’s, peperdure horloges en jachten van celebrities; alles komt voorbij! Ook houdt hij al het nieuws over de woningmarkt in de gaten en struint hij dagelijks Funda af. Als Laukie zich niet bezighoudt met schrijven, is hij op de golfbaan te vinden.

Alle artikelen van Laukie Klijn