Direct naar content
pesten broer zus MAN MAN

Wetenschap: gepest worden door je broer of zus maakt je een beter persoon

Iedereen met een broer of zus kent het wel: de concurrentiestrijd tussen jullie twee. Hoewel jullie wel degelijk heel goed bevriend kunnen zijn, hebben jullie vroeger toch vaak de grens opgezocht - zo ook bij elkaar. Stoeien en pesten hoorden hier natuurlijk ook bij. Onderzoek toont aan dat je later een beter persoon wordt als jij vroeger gepest bent door je broer of zus.

Pesten

Een vijf jaar durende studie van de Universiteit van Cambridge heeft aangetoont dat een beetje familiaire spanning heel goed is voor kinderen. Oke het gaat hier natuurlijk niet om enorme pesterijen (welke kunnen leiden tot gedragsproblemen), maar wel degelijk om een kleine rivaliteit tussen jou en je broer of zus. Het mildere ‘plagen’ heeft een positief effect op de mentale en emotionele ontwikkeling, de weg naar volwassenheid en de sociale vaardigheden van een kind. Uit het onderzoek is gebleken dat het vooral ten goede komt van de ontwikkeling van het bewustzijn van mentale toestanden.

pesten broer zus MAN MAN

Volgens Dr. Claure Hughes heeft ook de mate waarin jullie elkaar pesten invloed op de effecten. Hoe feller jullie strijd is, hoe meer complexe lessen jullie leren over communicatie en de subtiliteit in taal. Verder kon er naar aanleiding van het onderzoek geconcludeerd worden dat assertief gedrag de beste verdediging is. Al met al dienen de onderdanigen hun oudere broer of zus te danken, daar hen zijn jullie vandaag de dag een beter persoon.

Artikel delen
Timo Coolen

Timo Coolen

Timo Coolen is zelf begonnen als allround redacteur die altijd op de hoogte was van de laatste trends in mode, de nieuwste Netflix-series en alle ins en outs in de voetbalwereld. Vandaag de dag is Timo werkzaam als hoofdredacteur, waardoor hij verantwoordelijk is voor de invulling en strategie van MAN MAN. Tevens is hij werkzaam als contentmanager binnen onze online publisher Hi Label.

Alle artikelen van Timo Coolen