Direct naar content
Demy de Zeeuw shirtcollectie
Afbeelding: MatchWornShirt

Demy de Zeeuw veilt gedragen en geruilde voetbalshirts uit zijn carrière (en de prijzen lopen al op!)

Voetbalshirts zijn allang niet meer gewoon een stukje stof. Zeker niet als ze gedragen zijn tijdens een WK, Europese topwedstrijd of legendarische Klassieker. En laat voormalig profvoetballer Demy de Zeeuw nou nét een kast vol van dat soort parels hebben hangen. De oud-middenvelder zet namelijk een deel van zijn persoonlijke collectie onder de hamer. Vanaf nu kunnen fans bieden op vijftien gedragen en geruilde wedstrijdshirts uit zijn carrière, en daar zitten een paar absolute parels tussen.

Van Alkmaar tot Moskou: de carrière van Demy de Zeeuw

Voor voetballiefhebbers behoeft De Zeeuw eigenlijk geen introductie meer. De middenvelder brak door bij AZ Alkmaar, groeide uit tot een van de smaakmakers van de Eredivisie en maakte vervolgens de overstap naar Ajax. In Amsterdam beleefde hij misschien wel de mooiste periode uit zijn loopbaan, met onder meer de landstitel en memorabele Champions League-avonden in een kolkende Johan Cruijff ArenA.

Ook bij het Nederlands voetbalelftal liet De Zeeuw zich zien. Hij maakte deel uit van de selectie tijdens het WK van 2010 in Zuid-Afrika, waar Nederland uiteindelijk de finale bereikte. Daarna volgden buitenlandse avonturen bij Spartak Moskou en RSC Anderlecht. Daarmee speelde De Zeeuw jarenlang op het hoogste niveau in Europa.

Lees ook: Het ongekend hoge vermogen van ex-voetballer Demy de Zeeuw

Shirtje ruilen met de wereldtop

Wie op dat niveau voetbalt, komt automatisch tegenover de grootste namen ter wereld te staan. Tijdens Europese affiches en interlands trof De Zeeuw spelers van absolute topclubs als Real Madrid, AC Milan en Juventus. En zoals dat in de voetbalwereld gaat, werd er na afloop regelmatig een shirtje gewisseld.

Door de jaren heen groeide zijn collectie daardoor uit tot een verzameling vol bijzondere verhalen en herinneringen. Nu neemt De Zeeuw afscheid van een deel daarvan via een samenwerking met MatchWornShirt. De veiling bestaat uit drie categorieën: nationale teams, internationale competities en binnenlandse competities.

WK-shirts en Europese klassiekers

Volgens De Zeeuw zelf springt één shirt er direct bovenuit: het Ajax-shirt dat hij droeg tegen Real Madrid. “Dat was een speciale wedstrijd. Zelfs voor mijn vrouw, kinderen en familie. Ze waren er allemaal bij en zagen me misschien wel voor de laatste keer spelen in een volle arena,” vertelt hij bij Sportnieuws.

Toch is er nóg een absolute blikvanger. Zo wordt ook het shirt van Christian Eriksen geveild, gedragen tijdens Nederland – Denemarken op het WK van 2010. Destijds was Eriksen pas achttien jaar oud en gold hij als een van de grootste talenten van Ajax.

Daarnaast komen er nog meer fraaie shirts voorbij, waaronder exemplaren van Marek Hamsik, Clarence Seedorf en Claudio Marchisio. Ook shirts uit De Zeeuws periodes bij Ajax, Spartak Moskou en Anderlecht maken deel uit van de collectie.

Tot 25 mei bieden

Voor verzamelaars én nostalgische voetbalfans is dit zo’n veiling waar je minstens één keer doorheen wilt scrollen. De shirts zijn allemaal gecontroleerd op echtheid en voorzien van informatie over de wedstrijd, speler en herkomst. Bieden kan tot en met maandag 25 mei om 19.00 uur via MatchWornShirt.

De prijzen van de shirts schieten al de lucht in. De internationaal geruilde shirts gaan op dit moment het hardst, en zijn goed op weg om de € 1000 aan te tikken. Vooral het shirt van Alexsandro de Souza van Fenerbahçe is populair en staat al op € 850. Maar uiteraard ook het Nederlands elftal-shirt van De Zeeuw, rugnummer 21, gaat hard en staat al op een mooie € 805.

Lees ook: Maak kennis met Danielle, de knappe vrouw van Demy de Zeeuw

WK–winactie

Maak je klaar voor het WK en win nog vóór de aftrap! Speel mee en maak kans op een voetbalreis naar Valencia, BBQ, 4K LED TV, Motorola Fold Phone en nog veel meer!

Artikel delen
Djem Smit

Djem Smit

Als student journalistiek zet Djem zich in voor het schrijven van interessante en relevante verhalen. Met een brede interesse in sport, muziek en technologie voelt hij zich bij MAN MAN als een vis in het water. Of het nu gaat om sportprestaties of nieuwe muziek, hij duikt er als beginnend journalist vol overgave in om lezers te informeren en te inspireren.

Alle artikelen van Djem Smit