Jennifer Aniston haar telemarketing avontuur: nul talent voor verkoop

Één van Jennifer Aniston haar eerste jobs was die van telemarketeer. Dat klinkt al niet echt alsof je er warm van wordt, maar ze moest mensen bellen om vakantiehuisjes aan te smeren. Klinkt simpel, zou je zeggen, maar Jennifer had er totaal geen gevoel voor. Niet één verkoop lukte haar vertelde ze Harpers Bazaar. Waar anderen misschien met gladde praatjes wisten te scoren, zat zij vooral met kromme tenen aan de telefoon. Ze begreep eigenlijk niet eens waarom je mensen tijdens hun avondeten lastig moest vallen, en dat is misschien exact wel de reden dat ze er zo slecht in was.

Fietscourier zonder balans

Alsof telemarketing nog niet erg genoeg was, besloot Jennifer Aniston ook haar geluk te beproeven als fietscourier in New York. Klinkt stoer, door de stad scheuren met pakketjes. Maar in de praktijk was het vooral een ramp. Jennifer zelf gaf later toe dat ze nauwelijks overeind kon blijven in het drukke verkeer. Taxi’s die toeteren, bussen die langs je scheren en dan Jennifer die stuntelend met een pakketje probeert te overleven. Het avontuur duurde dan ook niet lang, het was simpelweg té gevaarlijk én té ongemakkelijk.

Lees ook: Jennifer Aniston in kleine, leren bikini is het levende bewijs dat leeftijd slechts een getal is

Jennifer Aniston showt skills als kapper voor tien dollar

Dan nog een ander bijbaantje waar je niet meteen ‘Hollywoodster in wording’ bij denkt: kapper spelen. Jennifer Aniston knipte regelmatig het haar van haar vader. Voor een tientje per knipbeurt pakte ze haar schaar erbij. Of ze er echt goed in was? Dat valt te betwijfelen. Het was in elk geval een handige manier om wat zakgeld bij te verdienen.

▼ scroll verder ▼

Van serveerster naar supersterrenstatus

Naast deze jobs werkte ze ook als serveerster. Klassiek cliché voor actrices in New York: overdag audities, ’s avonds drankjes rondbrengen. Het leverde haar niet meer op dan fooi en spierpijn, maar het hield haar in ieder geval boven water totdat de rol van Rachel in Friends langskwam.

Van kluns naar icoon

Zelfs iemand die later miljoenen in de entertainmentwereld vertegenwoordigt, kan ooit hopeloos falen in de meest simpele baantjes. Jennifer Aniston was geen natuurtalent in verkopen, fietsen of knippen, maar juist dat maakt haar verhaal leuk. Het laat zien dat niet iedereen direct zijn roeping vindt.

En eerlijk: hoe grappig is het dat de vrouw die miljoenen fans wist te betoveren, ooit geen enkel vakantiehuisje verkocht kreeg via de telefoon?

En ze was niet de enige die stuntelend begon: haar ex Brad Pitt timmerde óók hard aan de weg met opmerkelijke baantjes. Welke dat waren? Check het in ons artikel: Deze twee zéér bijzondere bijbaantjes had Brad Pitt voor de roem: “Het was deprimerend werk”