Een woning van Gerrit Rietveld te koop op Funda

Anton Bosschaert, een jurist met een passie voor moderne architectuur, besloot in de jaren ’60 contact te zoeken met de Bond van Nederlandse Architecten, omdat hij een speciaal huis wilde laten bouwen. Uiteindelijk kreeg de inmiddels legendarische Gerrit Rietveld de opdracht om deze woning te ontworpen, wat hij vervolgens met groot succes wist te doen. Hij zou voor het ontwerp hebben gekeken naar Amerikaanse voorbeelden en die hebben gecombineerd met zijn persoonlijke stijl. Het resultaat was een bungalow van één verdieping, gebouwd rondom een grote patio. Gerrit Rietveld noemde de woning zelf ‘een soort modern motel’.

“Inmiddels is het aangewezen als rijksmonument vanwege de uitzonderlijke architectonische en historische waarde”, zo laat de makelaar van het pand weten via Funda. “Het is een vintage designvilla met de allure van een kunstwerk, maar met de warmte van een echt familiehuis.” Dat klinkt heus niet verkeerd. Uiteindelijk werd het in Laren gelegen huis het laatste optreden van de iconische ontwerper, want nog voordat de bouw was afgerond, overleed hij.

De bijzondere eetkamer.
Funda

Lees ook: Ophef over woning van 26 m² op Funda: “De gang is eigenlijk het hele appartement”

Diverse uitzichten over de prominente patio

Gelukkig is de woning wel volledig afgemaakt en kunnen we vandaag de dag nog altijd genieten van het waanzinnige ontwerp van Gerrit Rietveld. Om te beginnen is het stulpje erg groot, ongeveer 460 vierkante meter, en volledig gelijkvloers. Vanuit vrijwel elke kamer is een uitzicht over de prominente patio gerealiseerd, precies zoals de Nederlandse ontwerper dat heeft bedoeld. De gevel van het gebouw weet achteloos de aandacht te trekken door middel van rode en gele kleuraccenten, terwijl de muren bijzonder strak ogen. Deze details zijn nogal kenmerkend voor de stijl van Gerrit Rietveld, dus het kan niemand ontgaan dat deze specifieke woning uit zijn koker is gekomen.

Prachtig, maar dat geldt evengoed voor de binnenzijde van het pand. De eetkamer, het eerste vertrek dat we aantreffen bij binnenkomst, ziet er bijvoorbeeld zeer modern en kunstig uit. Zo is er sprake van kamerhoge raampartijen en minimalistisch meubilair. Aangrenzend zijn de woon- en werkkamer terug te vinden. Ook deze kamers beschikken over rode en gele details, terwijl de inrichting allesbehalve uitgebreid oogt. Dat is weer eens iets anders.

Gele en felrode details aan de binnenzijde

Dat Gerrit Rietveld bekendstaat om het gebruik van de kleur geel, wordt evenzo duidelijk in de keuken van deze woning in Laren. Aldaar zijn alle kasten namelijk voorzien van deze opvallende kleur, terwijl het keukenblad en de muren een stuk minder prominent aanwezig zijn. Verder is dit vertrek voorzien van een fenomenaal uitzicht over de tuin en alle denkbare inbouwapparatuur.

▼ scroll verder ▼

Een soortgelijk uitzicht is van toepassing in de primaire slaapkamer, die op zijn beurt juist weer beschikt over felrode gordijnen. De bijbehorende badkamer is daarentegen wel volledig uitgevoerd in het wit, terwijl een royaal ligbad hier moeiteloos de show weet te stelen. Je zou al met al verwachten dat deze woning van Gerrit Rietveld te koop staat voor een megabedrag, toch? Nou, dat klopt ook, want de huidige eigenaar heeft een kleine 3 miljoen euro op het prijskaartje genoteerd. Zie hieronder een aantal extra foto’s van het huis in Laren en geniet van het bijzondere ontwerp:

Het unieke exterieur van het huis.
Funda
De woonkamer van de woning die door Gerrit Rietveld werd ontworpen.
Funda
De keuken met gele kastjes.
Funda

Meer Funda-parels zien? Lees ook: Oogverblindend mooie woonboerderij op Funda te koop voor ‘slechts’ € 625.000,-