Héél bijzondere Funda-vondst: landgoed met privémeer te koop voor € 2.495.000,-
Zelden verschijnt er zo'n schitterend landgoed op Funda als het zogenaamde Boschoord in Sint Nicolaasga. Het royale stuk grond, gelegen in het midden van het Friese merengebied, werd gebouwd in 1871 en heeft een rijke geschiedenis. Het gaat dus om een echte klassieke vastgoedparel die zowel aan de binnen- als buitenzijde om door een ringetje te halen is. Des te logischer is het dat de huidige eigenaar het pand voor de absolute hoofdprijs in de etalage heeft gezet. Wij geven je een korte rondleiding door dit unieke huis in Friesland.
Luxe landgoed steelt achteloos de show op Funda
Boschoord werd in 1871 gebouwd als buitenhuis voor de toenmalige burgemeester van Leeuwarden. Hij wilde een plek buiten de stad Leeuwarden, waar hij rust en natuur kon vinden. Uiteindelijk bleek dit schitterende landgoed, dat inmiddels te koop wordt aangeboden via Funda, de ideale woonlocatie. Sindsdien is het pand in handen van dezelfde familie en onderging het bovendien diverse verbouwingen en renovaties. Zo kreeg de gevel in 1910 een modernere uitstraling en werd het rond 1968 geschikt gemaakt voor permanente bewoning. De makelaar van het pand laat weten dat het landgoed ondanks de vele vernieuwingen nog altijd karakteristiek oogt. Dat is mede te danken aan het uitgestrekte privémeer waarover het beschikt. Tja, enkel Franse paleizen beschikken over dergelijke voorzieningen.
Er zijn misschien verschillende bouwstijlen op het gebouw toegepast, maar op een of andere manier zorgt dat juist voor een waanzinnige uitstraling. “Het lieflijke, charmante en beeldschone Boschoord is met haar indrukwekkende historie voer voor sprookjes”, aldus deze makelaar. “Er valt genoeg te vertellen over dit schattige landgoed. Nu is het tijd dat het verhaal verdergaat, met nieuwe vertellers en nieuwe belevenissen.” Tussen 2010 en 2017 zou nog eens 1,2 miljoen euro zijn geïnvesteerd in het onderhoud van het luxueuze optrekje. Bizar!

Lees ook: Leipe woning op Funda lijkt vanbinnen op een Grieks paleis: “Een villa van internationale allure”
Symmetrische opzet en verhoogde gootdelen
Goed, los van de geschiedenis, is het vooral het uiterlijk waarmee dit landgoed de show weet te stelen op Funda. Boschoord is namelijk zeer groot en royaal opgezet, maar tegelijk ook gezellig. “Met de symmetrische opzet, verhoogde gootdelen en het rode schilddak straalt het huis absolute overdaad uit.” De voorzijde van het hoofdverblijf doet namelijk aan een heus filmdecor denken. De gevel ziet er klassiek en overweldigend uit, precies zoals we mogen verwachten van een landhuis dat in 1871 uit de grond werd gestampt. De dubbele trap biedt toegang tot de statige entree.

De karakteristieke deur biedt toegang tot een wereld vol luxe en exclusiviteit. Zo is er rekening gehouden met een verhoogd plafond en behoorlijke raampartijen. Vanuit de comfortabele stoelen kan er hierdoor worden genoten van een spectaculair uitzicht over de bijbehorende tuin. Aangrenzend is nog een extra zithoek ingericht, alwaar een marmeren open haard en een spiegel met gouden omlijsting hun opwachting maken. Dit soort details maken direct duidelijk dat het landgoed op Funda in een ver verleden al werd gerealiseerd.
Een master suite met een uniek uitzicht over de tuin
Ook de aangrenzende eetkamer springt behoorlijk in het oog, wat voornamelijk te danken is aan de meterslange eettafel, gouden kroonluchter en schitterende open haard. Prachtig, maar dat geldt ook voor de vertrekken die zich op de bovenliggende verdieping begeven. Uit de advertentie op Funda blijkt namelijk dat de primaire slaapkamer over een eigen balkon beschikt, dat een uniek uitzicht over de buitenruimte van het landgoed biedt.
Wat treffen we en suite aan? Een badkamer natuurlijk. Ook deze ruimte weet zich op positieve wijze te onderscheiden, want het is uitgerust met een royaal ligbad en een strakke wastafel. Mede dankzij al deze pracht en praal is het niet verwonderlijk dat landgoed Boschoord op dit moment te koop wordt aangeboden via Funda voor een heus megabedrag. De huidige eigenaar hoopt namelijk een schrikbarende 2.495.000 euro te vangen voor dit luxe stuk grond in Friesland. Zie hieronder een aantal extra foto’s van het pand:



Meer kasteelachtige huizen bekijken? Lees ook: Klassiek kasteel op eiland in Schotland staat te koop voor een prikkie: “Een unieke kans voor restauratie”