Direct naar content
Michael Jordan
Afbeelding: The Last Dance / Netflix

‘Verdwenen’ Ferrari van Michael Jordan levert na 24 jaar alsnog $ 2,7 miljoen op

Michael Jordan behoort zonder twijfel tot de grootste sporticonen aller tijden. Niet alleen zijn prestaties op het basketbalveld zijn legendarisch, ook spullen die ooit van de Amerikaan waren, kunnen tegenwoordig enorme bedragen opleveren. Dat blijkt opnieuw uit de verkoop van zijn Ferrari 550 Maranello. Jordan reed eind jaren 90 rond in de Italiaanse sportwagen, waarna de auto jarenlang uit de publieke belangstelling verdween. In 2026 verscheen de Ferrari weer op de radar en werd hij geveild voor een miljoenenbedrag.

Michael Jordan: een wereldwijd icoon

Michael Jordan is veel meer dan alleen een voormalig basketballer. Vanaf de jaren 80 groeide hij bij de Chicago Bulls uit tot de absolute superster van de NBA. Samen met spelers als Scottie Pippen en later Dennis Rodman domineerde Jordan jarenlang de Amerikaanse basketbalcompetitie.

Met de Bulls werd hij zes keer NBA-kampioen en bij alle zes die titels werd hij uitgeroepen tot Finals MVP. Ook in het reguliere seizoen werd Jordan vijf keer verkozen tot Most Valuable Player. Zijn invloed bleef bovendien niet beperkt tot het basketbalveld. In 1984 tekende Jordan een deal met Nike, waaruit uiteindelijk de Air Jordan-lijn ontstond. De schoenen groeiden uit van basketbalsneakers tot een wereldwijd cultureel fenomeen. Inmiddels is Jordan Brand niet meer weg te denken uit de sneakerwereld.

Michael Jordans Ferrari 550 Maranello

In 1997 kwam ook een Ferrari 550 Maranello in het bezit van Jordan. De basketballer bevond zich op dat moment midden in een van de succesvolste periodes uit zijn carrière. De Ferrari werd dan ook onderdeel van het beeld rondom de superster en verscheen destijds op verschillende foto’s met Jordan.

Het is bovendien niet zomaar een Ferrari. De 550 Maranello beschikt over een atmosferische 5,5-liter V12 die ongeveer 485 pk en 570 Nm koppel levert. Het vermogen wordt via een handgeschakelde zesversnellingsbak naar de achterwielen gestuurd. Daarmee accelereert de Ferrari in iets meer dan vier seconden van 0 naar 100 km/u en ligt de topsnelheid rond de 320 km/u.

Van de Ferrari 550 Maranello werden tussen 1996 en 2001 iets meer dan 3.000 exemplaren gebouwd. Het voormalige exemplaar van Jordan valt daarnaast op door zijn Rosso Barchetta-lak in combinatie met een lichtbruin interieur.

Ook werd de auto aangepast aan de lengte van de 1,98 meter lange Jordan. Zo werd de zitpositie gewijzigd om hem meer ruimte achter het stuur te geven. Een ander opvallend detail is het gepersonaliseerde kenteken ‘MJ 5’. Jordan legde zelf duizenden kilometers met de Ferrari af voordat hij er uiteindelijk afstand van deed.

Lees ook: Veilinghuis JOOPITER brengt zeldzame Michael Jordan Rookie Card onder de hamer: “Heus meesterwerk”

De Ferrari duikt jaren later weer op

Jordan verkocht de Ferrari in december 2002 via Lake Forest Sportscars in Illinois. Vervolgens kwam de 550 Maranello bij een eigenaar in Californië terecht en verdween de auto grotendeels uit de publieke belangstelling. Pas bijna 24 jaar later dook het bijzondere exemplaar weer op.

De Ferrari heeft daarnaast een interessante link met Jordans beroemde sneakerlijn. Ferrari’s uit deze periode vormden een belangrijke inspiratiebron voor Nike-ontwerper Tinker Hatfield bij het ontwerpen van de Air Jordan XIV. Dat model staat dan ook bekend om verschillende details die zijn geïnspireerd op Italiaanse sportwagens.

In september 2026 verscheen Jordans voormalige 550 Maranello uiteindelijk bij JOOPITER, het veilingplatform dat werd opgericht door Pharrell Williams. Vooraf werd de waarde aanzienlijk lager ingeschat dan het bedrag dat uiteindelijk op tafel kwam. De Ferrari bracht omgerekend ongeveer € 2,7 miljoen op.

Daarmee laat de verkoop vooral zien hoeveel extra waarde de naam Michael Jordan aan een verzamelobject kan geven. Een reguliere Ferrari 550 Maranello is al bepaald geen goedkope klassieker, maar voor een exemplaar met zo’n bijzondere voorgeschiedenis blijken verzamelaars nog veel dieper in de buidel te willen tasten.

De oude Ferrari 550 Maranello van Michael Jordan
JOOPITER
De oude Ferrari 550 Maranello van Michael Jordan
JOOPITER
De oude Ferrari 550 Maranello van Michael Jordan
JOOPITER

Lees ook: Verloren Ferrari 512 TR van Michael Jordan na 15 jaar teruggevonden: waarde over de kop