Direct naar content
De voorkant van de koepelvilla in Wassenaar.
Afbeelding: Funda

Indrukwekkend: 18e-eeuwse koepelvilla in Wassenaar staat te koop op Funda

In het chique Wassenaar staat momenteel een nogal bijzonder vastgoedobject te koop. Het gaat niet om een vrijstaande villa, maar een omgebouwde theekoepel. Dat is overigens niet af te zien aan de vraagprijs, aangezien deze alsnog torenhoog is. Sterker nog, om in deze bewoonbare theekoepel te kunnen vertoeven, moet je meer dan een miljoen euro op tafel brengen. Zo wordt direct duidelijk dat dit pand in een van de duurste dorpen van heel Nederland staat. Wij geven je een korte rondleiding door deze koepelvilla in Wassenaar.

Unieke koepelvilla in Wassenaar staat te koop

Een 18e-eeuwse koepelvilla, gevestigd in het prachtige Wassenaar, trekt op dit moment behoorlijk de aandacht op de Nederlandse vastgoedmarkt. Het gaat om een in 1772 gebouwd monumentaal pand dat een van de meest bijzondere woningen op Funda is momenteel. De woning maakt deel uit van het historische landgoed Backershagen en fungeerde in het verleden als theekoepel.

Dankzij een ingrijpende renovatie kan er vandaag de dag echter comfortabel in worden gewoond. “Het is een plek waar historie en eigentijdse elegantie elkaar vinden”, aldus de makelaar. “Alles is volledig gerestaureerd en tot in detail onderhouden.” Tijdens die verbouwingen zijn de klassieke elementen van het pand keurig behouden gebleven. Juist daardoor heeft deze koepelvilla in Wassenaar zo’n karakteristieke uitstraling.

De buitenkant van de koepelvilla in Wassenaar.
Funda

Lees ook: Heel bijzondere buitenkans: oogverblindende woonkerk op Funda kost slechts € 585.000,-

Een huis met een sprookjesachtige sfeer

Het exterieur van de in Wassenaar gevestigde koepelvilla is werkelijk uniek en ademt historie. De achthoekige theekoepel ligt verhoogd op een kleine heuvel en wordt omringd door groen, waardoor het huis een bijna sprookjesachtige sfeer uitstraalt. De symmetrische vorm, grote ramen rondom en het karakteristieke dak zorgen ervoor dat het pand direct opvalt, zelfs tussen de vele megalomane villa’s die zich in hetzelfde dorp bevinden.

Erg indrukwekkend, maar alle pracht en praal stopt niet bij de buitenzijde. Ook het interieur van deze koepelvilla in Wassenaar is werkelijk om door een ringetje te halen. “De hoge centrale ruimte – circa vier meter – is ingericht als bibliotheek, eet- en werkkamer.” Zo is de enigszins beperkte woonruimte, à 89 vierkante meter, optimaal benut.

De begane grond van de koepelvilla in Wassenaar.
Funda

In de nok bevindt zich een slaapkamer

Goed, een sierlijke trap biedt toegang tot de living van deze koepelvilla in Wassenaar. Deze lijkt rechtstreeks uit een paleis te komen, wat grotendeels te danken is aan de klassieke afwerking. Zo is er sprake van een verhoogd plafond, traditionele ramen, luxueuze banken en een aantal bijzondere kroonluchters.

▼ scroll verder ▼

Een trappetje weet dit vertrek weer te verbinden met de slaapkamer, gesitueerd in de absolute nok van de voormalige theekoepel. Ook deze beschikt over een zeer strakke afwerking en zou zich daarom net zo goed in een heuse designvilla kunnen begeven. Het is al met al best begrijpelijk dat deze koepelvilla voor exact € 1.200.000 te koop staat, wat overigens niet alleen te danken is aan de aantrekkelijke ligging in Wassenaar. Zie hieronder een aantal extra foto’s van dit bijzondere huis:

De living met prachtig uitzicht.
Funda
De woonkamer met verhoogd plafond.
Funda
De slaapkamer in de nok van de voormalige theekoepel.
Funda

Nog een unieke Funda-woning zien? Lees ook: Gigantisch en sprookjesachtig landgoed trekt de aandacht op Funda: Huize Boschoord kan van jou zijn voor € 2,5 miljoen

Artikel delen
Laukie Klijn

Laukie Klijn

Laukie Klijn studeerde journalistiek en behaalde zijn diploma aan de Schrijversacademie in Utrecht. Hij schrijft het liefst met passie over alles wat met luxe te maken heeft. Mooie auto’s, enorme villa’s, peperdure horloges en jachten van celebrities; alles komt voorbij! Ook houdt hij al het nieuws over de woningmarkt in de gaten en struint hij dagelijks Funda af. Als Laukie zich niet bezighoudt met schrijven, is hij op de golfbaan te vinden.

Alle artikelen van Laukie Klijn