Whisky (t.w.v. € 375.000) wordt nu geveild op Catawiki: eerste extreme biedingen zijn al binnen
Japanse whisky is al jaren enorm populair onder verzamelaars, maar de fles die nu via Catawiki wordt geveild, zit echt in een compleet andere categorie. Het gaat om een Karuizawa 1960 single malt van maar liefst 52 jaar oud, met een geschatte waarde tussen de €300.000 en €375.000. Daarmee zou het zomaar de duurste fles sterke drank ooit kunnen worden die via het platform wordt verkocht.
Waarom is deze Karuizawa zo gewild?
Wereldwijd bestaan er namelijk slechts 41 exemplaren van deze bijzondere fles Karuizawa 1960 single malt. Bovendien gaat het om de oudste Karuizawa-expressie ooit die officieel is uitgebracht. De whisky werd in 1960 gedistilleerd en in 2013 gebotteld vanuit één enkel sherryvat: cask #5627.
Voor whiskyliefhebbers is de naam Karuizawa inmiddels bijna mythisch. De Japanse distilleerderij sloot namelijk al in 2000 haar deuren, waarna de locatie uiteindelijk volledig is ontmanteld. Juist daardoor zijn de overgebleven flessen extreem schaars geworden, terwijl de vraag wereldwijd alleen maar blijft stijgen.
Wat deze specifieke fles extra bijzonder maakt, is de afwerking. Iedere fles uit de serie kreeg een uniek handgesneden Japans ornament, een zogenaamde netsuke, dat aan de hals hangt. Ook de presentatie is allesbehalve standaard: de whisky wordt geleverd in een luxe houten puzzeldoos met traditionele Japanse details en handgemaakte labels van Japans papier.

Japanse verzamelobjecten steeds populairder
Dat Japanse verzamelobjecten steeds populairder worden, merkt ook Catawiki. Volgens het platform steeg het aantal zoekopdrachten naar “Japan” dit jaar met meer dan 400 procent ten opzichte van vorig jaar. Vooral zeldzame Japanse whisky’s blijken enorm gewild onder verzamelaars en investeerders.

Whiskyexpert Jeroen Koetsier van Catawiki noemt het dan ook een fles waar verzamelaars jarenlang op wachten. Volgens hem vertegenwoordigt deze 52-jarige Karuizawa het absolute topniveau binnen Japanse whisky en is de kans groot dat niemand de fles ooit zal openen, maar dat deze direct verdwijnt in een exclusieve privécollectie. De veiling loopt van 26 mei tot en met 7 juni exclusief via Catawiki.
WK–winactie
Maak je klaar voor het WK en win nog vóór de aftrap! Speel mee en maak kans op een voetbalreis naar Valencia, BBQ, 4K LED TV, Motorola Fold Phone en nog veel meer!