Moeite om 17-eeuws pand te bereiken

Maar waarom wil Wolfgang Porsche een privétunnel aanleggen, vraag je wellicht af? Het komt allemaal neer op één reden: momenteel heeft meneer Porsche namelijk moeite om zijn villa, die op de Kapuzinerberg gelegen is, te bereiken. Dit zou komen doordat zijn huidige toegangsweg naar zijn villa te smal en steil is, en bovendien vaak bezet door toeristen die onderweg zijn naar het monument van de wereldberoemde componist Wolfgang Amadeus Mozart.

Toen Porsche het pand in 2020 voor € 8.400.000 op de kop tikte, had hij waarschijnlijk al kunnen voorzien dat deze aspecten tot irritaties zouden leiden. Maar omdat we toen midden in een pandemie zaten en het bij veel bezienswaardigheden muisstil was, lijkt het erop dat hij het toch niet helemaal goed heeft ingecalculeerd.

Toch krijgt Wolfgang Porsche toestemming

Ondanks meer dan 19.000 handtekeningen die een petitie tegen de bouw opleverden, welke dienen als symbool van protest en sociale ongelijkheid, heeft de stad Salzburg toch toestemming gegeven om Wolfgang de tunnel onder de openbare grond te laten graven. De Groene Burgerlijst, een lokale politieke partij die niet instemde met de bouw, vroeg na deze redenering om meer duidelijkheid van het bouwplan.

Nu blijkt dat de gehele bouw van de privétunnel zal worden aangelegd op stadsgrond, niet alleen de ingang. En wie dacht dat het alleen om een tunnel ging, heeft het mis: Wolfgang wil namelijk ook een privégarage en een ondergrondse ingang naar zijn villa aanleggen. Als de bouw wordt doorgezet, zal ruim 3.000 vierkante meter van de stadsgrond deel uitmaken van het project.

Bouwkosten vallen hoger uit

Even leek het erop dat meneer Porsche slechts € 40.000 had betaald om gebruik te maken van de stadsgrond, maar dit blijkt een stuk hoger te zijn uitgevallen. Het bedrag dat hij nu heeft betaald om grond te gebruiken bedraagt € 48.000. Veel mensen zijn het hier niet mee eens. Het zou volgens hen niet in lijn staan met de schaal van het project.

▼ scroll verder ▼

Wat de geschatte kosten voor de bouw bedraagt is nog niet bekend. Wel wordt er aangegeven dat er minimaal 10 miljoen euro wordt vrijgemaakt voor de bouw.