‘Tussen kunst en kitsch’-klapper: vrouw betaalde € 1,- voor broche ter waarde van € 2.000,-
In het welbekende tv-programma Tussen Kunst en Kitsch verscheen recentelijk een nogal bijzondere broche op tafel. De vrouw die het object aldaar liet taxeren door een expert, zou het voor een prikkie op de kop hebben getikt in het zonovergoten Frankrijk. Sterker nog, ze trok slechts één euro uit de portemonnee voor dit tweedehands sieraad, niet wetende dat het in werkelijkheid véél meer geld waard is. De taxateur liet de vrouw daarom in verbazing achter na het vertellen van de werkelijke waarde van de broche.
Broche steelt de show bij Tussen Kunst en Kitsch
Tussen Kunst en Kitsch verschijnen zo nu en dan opvallend waardevolle objecten op tafel, waar deze broche het uitstekende voorbeeld van is. Dit speciale sieraad wist zowel de expert als de eigenaresse namelijk te overweldigen. Naar verluidt wist de dame dit object ‘in een klein kringloopje’ in Frankrijk te bemachtigen.
In de aflevering van Tussen Kunst en Kitsch laat ze weten dat ze aldaar slechts één euro voor de broche betaalde. Een schijntje, zo blijkt achteraf. Het bleek uiteindelijk namelijk om een nogal indrukwekkend verzamelobject te gaan. En nee, daar was de vrouw in kwestie uiteraard niet van op de hoogte toen ze aan het winkelen was in het zonovergoten Frankrijk.
Lees ook: Vrouw koopt voor $ 25 een kattenbeeldje, blijkt een peperduur Italiaans kunstwerk te zijn
“Hier hebben kleine pareltjes aan gezeten”
“Dit juweeltje dateert van rond 1890”, zo meldt de taxateur van de broche in de aflevering van Tussen Kunst en Kitsch. “Het is echter nooit een echte broche geweest.” Zo zou het sieraad pas later zijn omgetoverd tot een broche, wat te zien is aan een later aangebracht speldje aan de achterzijde.“
Aan de zijkant zien we maar liefst veertien gaatjes”, zo gaat de expert verder. “Daar hebben dus veertien snoertjes met kleine pareltjes aan gezeten.” In het verleden fungeerde deze broche dus als een zeer indrukwekkend sierobject, zo blijkt uit de analyse van de expert van Tussen Kunst en Kitsch.
Wat is deze broche vandaag de dag waard?
Goed, bij Tussen Kunst en Kitsch vertelde de huidige eigenaresse dat ze slechts één euro betaalde voor deze speciale broche. “Dat is werkelijk ongelofelijk”, zo reageert de expert. “Als je zo’n broche moet kopen bij een goede juwelier, ben je 2.000 euro kwijt.”
De vrouw lijkt enigszins onder de indruk van deze conclusie en reageert: “Oké, dat is een goede één euro geweest.” Tja, dat kan je wel zeggen! Slechts zelden verschijnt er een broche voor de camera’s bij Tussen Kunst en Kitsch die zoveel meer waard blijkt te zijn dan de aanschafprijs.
Nog een waardevol object aanschouwen? Lees ook: Vrouw laat oud Rolex-horloge van haar opa taxeren en blijkt de jackpot in huis te hebben