Direct naar content
Ronald Koeman
Afbeelding: Instagram Ronald Koeman

Deze 5 voetbaltrainers zijn de bestbetaalde coaches van het WK 2026

Achter iedere wereldster staat een bondscoach die miljoenen verdient om zijn ploeg richting eeuwige roem te loodsen. En dat zijn geen misselijke bedragen. Terwijl sommige landen hun complete selectie nog nét kunnen betalen, harken de absolute toptrainers van het WK salarissen binnen waar menig CEO jaloers op wordt. Dit zijn de vijf best betaalde bondscoaches van het aankomende WK.

5. Roberto Martínez (Portugal) – € 4 miljoen per jaar

Met een salaris van € 4 miljoen per jaar staat Roberto Martínez op plek 5 van de lijst van bestbetaalde bondscoaches tijdens het WK 2026. De Spaanse trainer heeft inmiddels een indrukwekkend cv opgebouwd. Hij begon ooit bij Wigan Athletic, waar hij verrassend de FA Cup won, en maakte later naam als bondscoach van België. Daar leidde hij de ‘gouden generatie’ naar een derde plaats op het WK van 2018.

Nu staat Martínez aan het roer bij Portugal, een selectie die absurd veel kwaliteit heeft. Natuurlijk draait het nog steeds deels om Cristiano Ronaldo, maar daarnaast beschikt Portugal over sterren als Bruno Fernandes, Bernardo Silva en Rafael Leão. Martínez heeft genoeg wapens om serieus mee te doen om de wereldtitel.

Lees ook: Deze 10 landen zijn de grootste kanshebbers op het WK 2026, volgens de bookmakers

4. Thomas Tuchel (Engeland) – € 5,8 miljoen per jaar

Thomas Tuchel staat bekend als een tactisch meesterbrein, en daar wordt hij ook voor betaald. De Duitser verdient als bondscoach bij Engeland een flink salaris, maar liefst € 5,8 miljoen per jaar. Tuchel maakte vooral naam bij Chelsea F.C., waarmee hij in 2021 verrassend de Champions League won. Ook bij Paris Saint-Germain en FC Bayern München stond hij aan het roer.

Met Engeland beschikt hij over een selectie waar iedere coach spontaan gelukkig van wordt. Jude Bellingham is inmiddels uitgegroeid tot een van de beste middenvelders ter wereld, terwijl ook Harry Kane, Bukayo Saka en Phil Foden voorin voor vuurwerk moeten zorgen.

3. Mauricio Pochettino (VS) – € 6 miljoen per jaar

Dat de Verenigde Staten groot inzetten op voetbal, blijkt wel uit het salaris van Mauricio Pochettino. De Argentijn ontvangt € 6 miljoen per jaar om Team USA eindelijk serieus op de wereldkaart te zetten. Pochettino werd wereldberoemd bij Tottenham Hotspur F.C., waarmee hij in 2019 de finale van de Champions League bereikte. Later coachte hij ook nog Paris Saint-Germain en Chelsea F.C..

De Amerikanen beschikken tegenwoordig over verrassend veel kwaliteit. Grote namen als Christian Pulisic, Weston McKennie en Giovanni Reyna moeten het gezicht worden van het Amerikaanse voetbalproject. Met het WK op eigen continent wil de USA koste wat kost indruk maken.

2. Julian Nagelsmann (Duitsland) – € 7 miljoen per jaar

Julian Nagelsmann is pas eind dertig, maar verdient nu al € 7 miljoen per jaar als bondscoach van Duitsland. Daarmee behoort hij tot de absolute elite. Nagelsmann staat bekend als een voetbalnerd pur sang: tactisch innovatief, fanatiek en soms bijna obsessief bezig met details. Hij maakte naam bij TSG 1899 Hoffenheim en later bij RB Leipzig, waarna FC Bayern München hem binnenhaalde.

Duitsland heeft inmiddels weer een angstaanjagend sterke generatie rondlopen. Jamal Musiala geldt als dé superster van de toekomst, terwijl ook Florian Wirtz, Antonio Rüdiger en Kai Havertz voor kwaliteit zorgen. Als Nagelsmann zijn ideeën goed laat landen, kan Duitsland zomaar weer ouderwets dominant worden.

Lees ook: Miljoenen op het veld: dit zijn de 10 waardevolste selecties van het WK voetbal 2026

1. Carlo Ancelotti (Brazilië) – € 10 miljoen per jaar

De absolute koploper van deze lijst is Carlo Ancelotti. De Italiaan verdient naar verluidt € 10 miljoen per jaar als bondscoach van Brazilië. Als iemand het waard is, dan is het Ancelotti wel. De Italiaan won letterlijk alles wat er te winnen valt. Hij pakte meerdere Champions Leagues met AC Milan en Real Madrid CF en is een van de succesvolste trainers aller tijden.

Bij Brazilië krijgt hij bovendien de beschikking over krankzinnig veel talent. Vinícius Júnior moet dé ster van het toernooi worden, terwijl ook Rodrygo, Raphinha en Marquinhos tot de absolute wereldtop behoren. Brazilië droomt al jaren van een nieuwe wereldtitel, en heeft daarvoor nu misschien wel de perfecte coach binnengehaald.

En hoe zit het met Ronald Koeman?

Ook Ronald Koeman mag absoluut niet ontbreken tussen de bestbetaalde voetbaltrainers tijdens het WK. De bondscoach van Nederland verdient naar verluidt zo’n € 3 miljoen per jaar. Daarmee zit hij nét buiten de top 5 van de bestbetaalde coaches tijdens het WK, maar goedkoop is zijn salaris natuurlijk allerminst.

Koeman heeft als trainer een indrukwekkende loopbaan achter de rug. Hij won landstitels met AFC Ajax en PSV Eindhoven, bracht Southampton F.C. een puntenrecord en stond zelfs aan het roer bij FC Barcelona. Met Oranje beschikt hij over een sterke generatie met spelers als Virgil van Dijk, Frenkie de Jong, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo. De grote vraag blijft alleen: kan Koeman Nederland eindelijk weer naar een echte hoofdprijs leiden?

Lees ook: De villa van Ronald Koeman (t.w.v. € 3.400.000,-) is zonder twijfel bondscoach-waardig

WK–winactie

Maak je klaar voor het WK en win nog vóór de aftrap! Speel mee en maak kans op een voetbalreis naar Valencia, BBQ, 4K LED TV, Motorola Fold Phone en nog veel meer!

Artikel delen
Djem Smit

Djem Smit

Als student journalistiek zet Djem zich in voor het schrijven van interessante en relevante verhalen. Met een brede interesse in sport, muziek en technologie voelt hij zich bij MAN MAN als een vis in het water. Of het nu gaat om sportprestaties of nieuwe muziek, hij duikt er als beginnend journalist vol overgave in om lezers te informeren en te inspireren.

Alle artikelen van Djem Smit