
Deze elektrische motor is het ‘broertje’ van de AK-47
Ja, wij moesten ook even twee keer lezen toen we ‘elektrische motor’ en ‘AK-47’ in één zin zagen staan. Toch is het Russische Kalashnikov van alle markten thuis, zo blijkt. De fabrikant laat het wapentuig even links liggen en focust zich nu volledig op het produceren van een elektrische motorfiets. Een vreemde uitstap, maar dat wil niet zeggen dat het geen geslaagde uitstap is.
Een vreemde eend in de bijt bij Kalashnikov
We zijn wereldwijd vrijwel allemaal bekend met de AK-47. Deze Assault Rifle is al sinds jaar en dag een van de meest gebruikte én meest betrouwbare wapens die wereld ooit gezien heeft. Het Russische Kalashnikov is dan ook gigantisch goed in het bouwen van wapentuig. Ondanks dat, proberen ze zo af en toe ook wat variatie in de keuken aan te brengen. Nu dus met een motor.
De UM-1 elektrische motor is op ‘t oog nogal simplistisch. Het ontwerp houdt het midden tussen een volwaardige crossmotor en een stadsmotor. Het is overigens niet voor ‘t eerst dat Kalashnikov zich bezighoudt met motoren – de UM-1 is de tweede motor die het bedrijf ontwikkelt. Overigens is het dan wel weer een primeur omdat de tweewieler elektrisch is. Volgens Kalashnikov zelf zou de motor op één accuduur zo’n 150km af moeten kunnen leggen. Daarnaast wordt gehoopt op een topsnelheid van 100km/u. Exacte cijfers blijven onbekend.
Bron: Kalashnikov