
Gespot op Funda: voormalige kerk is omgetoverd tot een prachtige woning (€ 735.000,-)
Klassieke kerken zijn veelal een lust voor het oog, wat het extra interessant maakt om in een dergelijk gebouw te wonen. Deze voormalige kerk in Klundert, die volledig werd omgebouwd tot een indrukwekkend huis, is in staat die droom te realiseren. Zowel aan de binnen- als buitenzijde van het statige pand zijn talloze oorspronkelijke details behouden gebleven. De kansel, psalmborden en originele lichtvoorziening zullen de toekomstige bewoner er ieder moment van de dag aan herinneren dat deze woning vroeger als religieus gebouw fungeerde. Aan pracht en praal is dus beslist geen gebrek, maar daar is de prijs ook enigszins op aangepast. Al met al kan het nooit kwaad om de binnenzijde van het huis te bewonderen.
Voormalige kerk in Klundert steelt de show op Funda
Kerken zijn doorgaans geen krappe gebouwen, wat betekent dat dergelijke panden perfect als woning kunnen fungeren. Zo blijkt wederom uit deze voormalige kerk in het West-Brabantse Klundert. Het pand is immers voorzien van een woonoppervlakte van maar liefst 344 vierkante meter, terwijl het bijbehorende perceel een grootte van zo’n 790 vierkante meter in beslag neemt. Aan ruimte is dus geen gebrek, dat mag duidelijk zijn, maar hoe zijn deze vierkante meters eigenlijk benut? Nou, op stijlvolle wijze, dat kunnen we gerust stellen. De voormalige kerk is voorzien van een statig voorkomen, wat te danken is aan de klassieke architectuur en stijlvolle details. Aan het exterieur is er gedurende de drastische verbouwing in 2011 opmerkelijk weinig veranderd. Althans, op het dak zien we wel een groot verschil, want aldaar ligt een partijtje zonnepanelen te pronken. Vergis je echter niet, het pand werd in 1954 reeds uit de grond gestampt en heeft verder bijzonder weinig aanpassingen nodig gehad. Tja, zonnepanelen hadden ze destijds niet, maar de architectuur onderstreept de kracht van classicistische gebouwen. Het is daarom niet verwonderlijk dat deze woning in Klundert op dit moment de ‘blikvanger’ is op Funda.

Diverse authentieke elementen zijn behouden gebleven
Goed, ook aan de binnenzijde van deze woning is duidelijk terug te zien dat het om een voormalige kerk gaat. De vele vertrekken, die we direct bij binnenkomst aantreffen, zijn namelijk grotendeels met elkaar verbonden. Er zijn geen extra muren neergezet, waardoor de oorspronkelijke architectuur van het religieuze gebouw mooi behouden is gebleven. De makelaar laat via Funda weten dat er diverse ‘authentieke elementen’ hun opwachting maken in het interieur. Zo is er sprake van een kansel, meerdere psalmborden en klassieke wandlampen. Deze stijlvolle details voorzien de binnenzijde wel degelijk van een charmante uitstraling. De living aan de rechterzijde van de begane grond geeft door middel van divers designmeubilair wel een moderne twist aan de voormalige kerk. Het geheel is verder aangekleed met een imposante pianovleugel en een uniek eetvertrek. Daarnaast beschikt de woonkamer over een kleine pooltafel, zodat er aan entertainment ook geen gebrek is. Door middel van een schitterende trap komen we op de verdieping van het pand terecht, waar een klein keukentje en de primaire slaapkamer zijn geplaatst. Uiteraard mag ook de en suite badkamer niet ontbreken en is zelfs sprake van een complete muziekstudio.

Prijs per vierkante meter valt opmerkelijk mee
Afijn, alle weelderigheid van deze voormalige kerk in Noord-Brabant wordt afgemaakt door een royale achtertuin met meerdere buitenterrassen. Je zou daarom verwachten dat je per vierkante meter diep in de buidel moet tasten voor dit huis, maar niets blijkt minder waar. Per vierkante meter kost deze woning slechts 2.137 euro, wat ver onder het gemiddelde is van de vraagprijs per vierkante meter voor een huis in Nederland. Toch valt de totaalprijs gezien de royale woonruimte niet echt mee. Op het prijskaartje van deze voormalige woning prijkt op dit moment een geldbedrag van maar liefst 735.000 euro. Ook energielabel D zou potentiële kopers nog enigszins af kunnen schrikken. Ach, los hiervan zit het met de esthetiek wel helemaal snor in en rondom deze woning. Zie hieronder een aantal extra foto’s van de voormalige kerk en oordeel zelf.



Deze voormalige kerk in Bergen ter waarde van 4,5 miljoen euro weet het exemplaar in Klundert moeiteloos te overtreffen. Maar goed, het is ook een geheel andere prijsklasse.