Direct naar content
Louis Vuitton, een van de bizar luxe merken waar de middenklasse geen budget meer voor heeft
Afbeelding: Pexels / Ch Jawad

Prijzen voor luxe merken blijven stijgen: de middenklasse kiest nu ook liever voor betaalbare fashion

De vraag naar luxeproducten neemt steeds meer af; dat merken we nu ook in de middenklasse. Hierdoor wordt het aantrekkelijker voor luxebedrijven om alleen voor hun rijke doelgroep aan te spreken. Daarentegen zien we wel een stijging in de vraag naar luxeactiviteiten vanuit de middenklasse.

Stijging in prijs, daling in interesse

We merken het overal: de stijging van prijzen. In de supermarkt, maar dus ook voor deze luxe merken. Dit komt deels door de inflatie die de economie de laatste jaren heeft meegemaakt, plus de stijging in kosten om deze luxe producten te maken en produceren. Door deze obstakels zijn deze producten vaak buiten het bereik van consumenten in de middenklasse. Hierdoor kiest de middenklasse dus eerder voor het goedkopere alternatief, in plaats van een duur tasje van Prada.

Hierdoor merken we ook dat deze premiumbedrijven meer waarde uit de hogere klasse proberen te halen en minder aandacht besteden aan consumenten uit de middenklasse.

Een Gucci reclamebord langs de Seine in Parijs met een passerende cruiseboot.
Foto: Pexels / X1ntao ZHOU

Lees ook: Leer-expert onthult: “Dit is de échte waarde van een Gucci-tas”

Luxe merken richten zich op de allerrijksten

De meeste luxe merken nemen dus maatregelen om de rijkere doelgroep aan te spreken. Luxehuizen bieden steeds vaker een ervaring aan, samen met het product. Dit merken we bijvoorbeeld in de enorme winkel van Prada in Milaan. Voor de serieuze kopers vinden we hier privéruimtes, waar klantenservice en de ervaring meetellen bij de prijs die je uiteindelijk uitgeeft.

Niet alleen kledingwinkels, maar ook andere luxemerken gingen Prada voor. Patek Philippe heeft in zijn salons in onder andere Genève, Parijs en Londen speciale ruimtes om de klant een zo luxueus mogelijke ervaring te geven. Patek Philippe beschrijft deze ruimtes dan ook als een verkooppunt, om serieuze kopers persoonlijk advies te bieden voor een zo goed mogelijke ervaring.

Patek Philippe winkel in Geneve
foto: Pexels/Patek Philippe

Ervaringen kiezen boven materialistische producten.

Wel zien we een stijging in interesse naar luxe-ervaringen, bijvoorbeeld uit eten gaan bij een Michelin-sterrenrestaurant of verblijven in luxe hotels. Hierdoor merken we toch dat voor de klassen onder de hoge klasse de luxemarkt niet helemaal is verdwenen.

Volgens brancheorganisatie Altagamma groeit de vraag naar deze ervaringen veel sneller dan de vraag naar luxe merken. Mensen hebben dus andere ideeën over hoe ze hun geld moeten verdelen in vergelijking met vroeger, en steeds meer mensen kiezen dus voor ervaringen en herinneringen boven dure tassen en horloges.

Lees ook: Zeldzaam Patek Philippe ‘South America’-horloge levert recordbedrag op bij veiling