Direct naar content
Stilbeeld uit Gladiator II (2024) met Paul Mescal en Pedro Pascal
Afbeelding: Gladiator II / Paramount Pictures

Russell Crowe is er niet blij mee, maar deze epische opvolger staat nu wél op Netflix

'Gladiator II' (2024) is eindelijk te streamen op Netflix, en dat is groot nieuws voor iedereen die de originele klassieker kent. Ridley Scott keerde na 24 jaar terug naar het stof en bloed van de arena, en het resultaat is een epische film die zo een avond in beslag neemt.

Terug naar Rome

Gladiator II (2024) begint vijftien jaar na de dood van Maximus (Russell Crowe). Rome staat onder het bewind van twee tiranieke keizers, en het volk lijdt. Lucius, de kleinzoon van keizer Marcus Aurelius, leidt een rustig leven ver buiten de stad, totdat generaal Acacius zijn thuis verovert en hem als slaaf gevangen neemt. Al snel belandt hij in de arena, gedreven door woede en wraak. Ondertussen manipuleert de slinkse wapenhandelaar Macrinus de touwtjes vanuit de coulissen. Gladiator II is groter, bloederiger en heftiger dan het origineel. Verwacht geen subtiele karakterstudie, maar wel een spectaculaire actiefilm die je er de hele avond in houdt.

Bekijk hier de trailer:

Lees ook: Gladiator 3: wat weten we er tot nu toe over?

Sterkste cast in jaren

Paul Mescal, die doorbrak met Aftersun (2022), neemt de hoofdrol voor zijn rekening als Lucius. Hij draagt het gewicht van de film goed, al is zijn rol minder iconisch dan die van Russell Crowe destijds. De echte ster is Denzel Washington als de ambitieuze Macrinus. Hij steelt elke scène. Pedro Pascal speelt generaal Acacius, een rol die hij met zijn gebruikelijke charme invult. Fans van Game of Thrones (2011) zullen hem herkennen als de man die in de arena al eerder in de problemen kwam als Oberyn Martell. Verder zijn Joseph Quinn als keizer Geta en Connie Nielsen, die terugkeert als Lucilla vanuit het origineel, sterk aanwezig.

Stilbeeld uit "Gladiator II" (2024) met Pedro Pascal en Connie Nelsen
Gladiator II / Paramount Pictures

Hoe ontving het publiek de film?

Gladiator II haalde meer dan 462 miljoen dollar op in de bioscopen wereldwijd, wat het commercieel gezien een denderend succes maakt. Op Rotten Tomatoes staat de film op 70% bij de critici en 80% bij het publiek. Ter vergelijking: het origineel scoort 80% bij de pers en 87% bij het publiek. Niet slecht voor een sequel van een film die vijf Oscars won. De critici waren het grotendeels eens: het is een spectaculaire film, maar mist de emotionele diepgang van het origineel.

Opvallend detail: Russell Crowe zelf is geen fan. Hij liet in interviews weten dat de makers niet begrepen wat het origineel zo sterk maakte. Zijn kritiek: het hart van Gladiator (2000) was de morele kern van Maximus, niet de spektakelscènes. Als het aan hem had gelegen hadden ze deel 2 nooit gemaakt. Of je het met hem eens bent, besluit je zelf na het kijken.

Lees ook: De 10 beste films en series met Pedro Pascal

WK–winactie

Maak je klaar voor het WK en win nog vóór de aftrap! Speel mee en maak kans op een voetbalreis naar Valencia, BBQ, 4K LED TV, Motorola Fold Phone en nog veel meer!

Artikel delen
Basten Gerbrands

Basten Gerbrands

Nadat hij aan zijn studie Arts, Culture, and Media begon aan de Rijksuniversiteit Groningen, is Basten Gerbrands gaan schrijven voor MAN MAN. Hij schrijft het liefst over zijn grootste passie: films en series, en is zelf momenteel bezig aan een praktische filmopleiding in Rome. Als hij niet aan het werk is, vind je hem waarschijnlijk op straat met zijn camera, op zoek naar de perfecte street photography spots.

Alle artikelen van Basten Gerbrands