Direct naar content
Geld, wat veel ondernemers moeten betalen aan de Belastingdienst wegens hun coronaschuld.
Beeld: Google Gemini

Veel ondernemers hebben nog een coronaschuld openstaan: de Belastingdienst geeft waarschuwing

Ruim 70.000 Nederlandse ondernemers hebben hun coronaschuld aan de Belastingdienst nog altijd niet volledig terugbetaald. Volgens de fiscus staat er nog altijd om en nabij de € 1,9 miljard open. Daarvan hebben zo'n 25.000 ondernemers inmiddels een betalingsachterstand. De Belastingdienst waarschuwt dat de tijd begint te dringen. Voor de meeste bedrijven zijn er inmiddels nog maar 11 maanden over om hun schuld af te lossen. En na het verstrijken van die deadline zullen de kosten natuurlijk nóg verder oplopen.

Ondernemers moeten coronaschuld aflossen

De coronaperiode blijft veel ondernemers in Nederland terroriseren. Volgens de Belastingdienst hebben meer dan 70.000 Nederlandse ondernemers nog altijd een coronaschuld openstaan. Dat is te danken aan bijzonder uitstel van betaling, waar bedrijven gedurende de pandemie aanvraag voor konden doen.

Naar verluidt maakten maar liefst 400.000 ondernemers daar destijds gebruik van. Hierdoor konden zij belasting tijdelijk later betalen, maar de opgebouwde schulden moesten uiteindelijk wel worden terugbetaald. De meeste bedrijven hebben dat inmiddels gedaan, maar er is evengoed een groep overgebleven die zelfs te maken heeft met een betalingsachterstand. Oei!

Een portemonnee met cashgeld.
Google Gemini

Lees ook: Goed nieuws voor ondernemers: percentage faillissementen héél flink gedaald in Nederland

Eventuele verlenging van de aflossingstermijn

Afgelopen kwartaal wisten nog eens 4.500 ondernemers hun resterende coronaschuld vervroegd af te lossen. Niet iedereen met een eigen bedrijf kon daar echter aan voldoen. Voor ondernemers die financieel in de knel zitten, zijn er onder bepaalde voorwaarden nog mogelijkheden. Zo kunnen ze een tijdelijke betaalpauze aanvragen of de bestaande betalingsregeling laten verlengen. In sommige gevallen kan de aflossingstermijn worden verlengd tot maximaal zeven jaar. Daarna is het écht klaar en moeten alle ondernemers in Nederland hun coronaschuld volledig hebben terugbetaald aan de Belastingdienst.

Aantal bedrijven zou zelfs op omvallen staan

Goed, voor sommige ondernemers zal zelfs de langste aflossingstermijn niet genoeg zijn om van de coronaschuld af te komen. Deze schuld speelt immers nog altijd een grote rol bij diverse in Nederland gevestigde bedrijven. Eerder dit jaar bleek bijvoorbeeld dat één op de tien ondernemers met zware schulden kampt. Bij 3% zou het bedrijf daardoor zelfs op omvallen staan.

De waarschuwing van de Belastingdienst is dan ook duidelijk. Ondernemers die nog een coronaschuld hebben, moeten de komende maanden goed kijken hoe zij hun resterende bedrag gaan terugbetalen. Voor de meeste bedrijven is de deadline inmiddels behoorlijk dichtbij.

Meer lezen over ondernemers? Lees ook: Ondernemers opgelet: zoveel gaat de verplichte AOV kosten